U-Design WP Theme - en to pl translation catalogue (702 entries)

en:  is proudly powered by <a href="http://wordpress.org/"><strong>WordPress</strong></a>
pl: jest dumnie zasilany przez <a href="http://wordpress.org/"><strong>WordPress</strong></a>

en: "Read more" Link
pl: "Czytaj więcej" Link

en: % Comments
pl: % Komentarze

en: %1$s by %2$s
pl: %1$s przez %2$s

en: %s: Widget class not found. Make sure this widget exists and the class name is correct
pl: % s: grupa strefa komponentów nie znaleziona. Upewnij się, że ta strefa komponentów istnieje i nazwa grupy jest prawidłowa

en: (Could also be limited by "Excerpt Length" defined in the theme's options page)
pl: (Może być również ograniczony przez "Długość Fragmentu " określonego w temacie na stronie opcji)

en: (Height) in pixels.
pl: (Wysokość) w pikselach.

en: (Paste the URL to the FLV file here. Should be on same Server. Accepted file formats are MPEG4 with H.264 Codec, as well as F4V and FLV)
pl: (Wklej adres internetowy pliku FLV. Plik powinien znajdować się na tym samym serwerze. Dozwolone formaty to MPEG4 z kodekiem H.264, jak również F4V i FLV)

en: (Paste the URL to the SWF file here. Should be on same Server)
pl: (Wklej adres internetowy pliku SWF. Plik powinien znajdować się na tym samym serwerze)

en: (Paste the URL to the video file here. Should be on same Server. Accepted file formats are MPEG4 with H.264 Codec, as well as F4V and FLV)
pl: (Wklej adres internetowy pliku video. Plik powinien znajdować się na tym samym serwerze. Dozwolone formaty to MPEG4 z kodekiem H.264, jak również F4V i FLV)

en: (Remove the ability to go to the next or previous item when previewing with prettyPhoto lightbox)
pl: (Usuń możliwość przejścia do następnej lub poprzedniej pozycji przy podglądzie z prettyPhoto lightbox)

en: (The title attribute will be shown in the tooltip on the menu)
pl: (Tytuł zostanie wyświetlony w dymku pomocy w menu)

en: (To clear a text field above, replace it with a single space)
pl: (Aby wyczyścić pole tekstowe powyżej, zastąp go pojedynczym odstępem)

en: (Width X Height) in pixels
pl: (Szerokość X Wysokość) w pikselach

en: (Width X Height) in pixels.
pl: (Szerokość x Wysokość) w pikselach.

en: (You could use text and/or html)
pl: (Możesz użyć tekstu i / lub html)

en: (at most 15)
pl: (Najwyżej 15)

en: (offset from latest)
pl: (przesunięcie względem ostatniego)

en: (optional)
pl: (opcja)

en: (required)
pl: (wymagane)

en: (required, at least 2 characters)
pl: (wymagane, co najmniej 2 znaki)

en: 0 Comment
pl: Brak komentarzy

en: 1 Comment
pl: 1 Komentarz

en: 3D Shadow
pl: Cień 3D

en: 404 - Page not Found
pl: 404 - Nie znaleziono strony

en: <br />Please enter your message
pl: <br/> Proszę wprowadzić wiadomość

en: <h2 class='center'>No posts found.</h2>
pl: <h2 class='center'>Nie znaleziono żadnych artykułów.</h2>

en: <h2 class='center'>Sorry, but there aren't any posts by %s yet.</h2>
pl: <h2 class='center'>Przykro nam, ale nie ma żadnych artykułów %s jeszcze.</h2>

en: <h2 class='center'>Sorry, but there aren't any posts in the %s category yet.</h2>
pl: <h2 class='center'>Przykro nam, ale nie ma jeszcze żadnych artykułów %s w tej kategorii.</h2>

en: <h2>Sorry, but there aren't any posts with this date.</h2>
pl: <h2>Przykro nam, ale nie ma żadnych artykułów z tego dnia.</h2>

en: <p class="serif">Read the rest of this entry &raquo;</p>
pl: <p class="serif">Czytaj resztę tego wpisu &raquo;</p>

en: <p class="serif">Read the rest of this page &raquo;</p>
pl: <p class="serif">Czytaj resztę tej strony &raquo;</p>

en: <p>You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.</p>
pl: <p>Musisz być <a href="%s">zalogowany</a> aby dodać komentarz.</p>

en: <strong>If you typed in a URL...</strong> check the spelling and try reloading the page.
pl: <strong>Jeśli wpisałeś w URL...</strong> sprawdź pisownię i spróbuj ponownie wczytać stronę.

en: <strong>Reason:</strong> No category has been assigned as Portfolio section for this page yet. In order to fix this, go to the theme's options page and assign a category for this page.
pl: <strong>Powód:</strong> Brak kategorii przypisanej jako sekcja Portfolio dla tej strony. Aby rozwiązać ten problem, należy przejść do motywu na stronie opcji i przypisać kategorię dla tej strony.

en: <strong>Search</strong> for it:
pl: <strong>Szukaj</strong>:

en: <strong>Start over again</strong> with the %1$sHomepage%2$s.
pl: <strong>Zacznij od nowa </strong> z %1$sHomepage%2$s.

en: A Color Scheme will be saved with an automatic name generated from the current time stamp. Once saved you will be able to choose it from the dropdown below and load it at a later time.
pl: Kompozycja kolorów zostanie zapisana pod nazwą automatycznie utworzoną na podstawie aktualnego czasu. Po jej zapisaniu będziesz ją potem mógł wybrać z listy poniżej i wczytać ponownie.

en: A Google Map widget.
pl: Strefa komponentów mapy Google.

en: A list or dropdown of a single category's descendants.
pl: Lista lub rozwinięcie pochodnych pojedynczych kategorii.

en: A user login form.
pl: Formularz logowania użytkownika.

en: A widget area positioned in the top right corner of the site designated for social media links and icons.
pl: Strefa komponentów znajdująca się w prawym górnym rogu strony, przeznaczona na odnośniki do serwisów społecznościowych oraz ikon.

en: A widget area positioned just above the Bottom Widget area.
pl: Strefa komponentów znajdująca się ponad dolną strefą komponentów.

en: A widget area positioned just above the Home Page Main Content area.
pl: Strefa komponentów umieszczona nad polem Zawartość Strona Główna

en: A widget area positioned just below the Home Page Main Content area.
pl: Strefa komponentów znajdująca się pod główną strefą zawartości na stronie tytułowej.

en: A widget area, used as a sidebar for regular pages.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny stron stałych.

en: A widget area, used as a sidebar for the Blog/News section.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny sekcji Blog/Aktualności.

en: A widget area, used as a sidebar for the Contact page.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny strony Kontaktów.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 2.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 2

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 3.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 3.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 4.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 4.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 5.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 5.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 6.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 6.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 7.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 7.

en: A widget area, used as a sidebar for the Page Template 8.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Szablon Strony 8.

en: A widget area, used as a sidebar for the Portfolio section.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny sekcji Portfolio.

en: A widget area, used as a sidebar for the Sitemap page.
pl: Strefa komponentów użyta jako pasek boczny Mapy strony.

en: A widget area, used as the 1st column in the Bottom area (just above the footer).
pl: Strefa komponentów użyta jako pierwsza kolumna w dolnej części (ponad stopką).

en: A widget area, used as the 1st column in the Main Content area.
pl: Strefa komponentów, będąca pierwszą kolumną w głównej strefie zawartości.

en: A widget area, used as the 2nd column in the Bottom area (just above the footer).
pl: Strefa komponentów użyta jako druga kolumna w dolnej części (ponad stopką).

en: A widget area, used as the 2nd column in the Main Content area.
pl: Strefa komponentów, będąca drugą kolumną w głównej strefie zawartości.

en: A widget area, used as the 3rd column in the Bottom area (just above the footer).
pl: Strefa komponentów użyta jako trzecia kolumna w dolnej części (ponad stopką).

en: A widget area, used as the 3rd column in the Main Content area.
pl: Strefa komponentów, będąca trzecią kolumną w głównej strefie zawartości.

en: A widget area, used as the 4th column in the Bottom area (just above the footer).
pl: Strefa komponentów użyta jako czwarta kolumna w dolnej części (ponad stopką).

en: A widget area, used as the 4th column in the Main Content area.
pl: Strefa komponentów, będąca czwartą kolumną w głównej strefie zawartości.

en: About This Sidebar
pl: Informacja o pasku bocznym

en: About:
pl: o:

en: Above
pl: Powyżej

en: Address
pl: Adres

en: Administrative Tasks:
pl: Zadania administracyjne:

en: All
pl: Wszystko

en: All Articles
pl: Wszystkie artykuły

en: Allow Other Sections' Images
pl: Udostępnij obrazy w innych sekcjach

en: Alpha of a control, when mouse is not over.
pl: Przezroczystość elementów sterujących, kiedy wskaźnik myszki nie znajduje się nad nimi.

en: Alpha of a control, when mouse is over.
pl: Przezroczystość elementu kontrolnego w momencie, gdy wskaźnik myszki znajduje się nad nim.

en: Alpha of the drop shadow 0 = no shadow, 1 = opaque.
pl: Przezroczystość cienia rzucanego, 0 = brak cienia, 1 = pełny kolor

en: Apply this image height in pixels.
pl: Zastosuj wysokość obrazu w pikselach.

en: Apply this image width in pixels.
pl: Zastosuj szerokość obrazu w pikselach.

en: Archive for %s
pl: Archiwum %s

en: Archive for the <em>%s</em> Category
pl: Archiwum <em>%s</em> Kategoria

en: Archives by Month:
pl: Archiwowane według miesiąca:

en: Archives by Subject:
pl: Archiwowane tematycznie:

en: Archives by Year:
pl: Archiwowane według roku:

en: As the shadow is blurred, it appears wider that the actual image, when not resized. Thus it's a good idea to make it slightly smaller. 1 would be no resizing at all.
pl: Jeżeli cień jest rozmyty, jest on szerszy niż zdjęcie. Wobec tego dobrze jest zmniejszyć jego szerokość. Wartość 1 oznacza brak zmiany rozmiaru.

en: Author Archive
pl: Archiwum autora

en: Author:
pl: Autor:

en: Auto Play
pl: Autoodtwarzanie

en: Auto Play Duration
pl: Czas trwania autoodtwarzania

en: Autoplay
pl: Autoodtwarzanie

en: Autoplay:
pl: Autoodtwarzanie:

en: Autostop
pl: Autozatrzymanie

en: Back to Top
pl: Powrót do góry

en: Background  Properties:
pl: Właściwości tła:

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Images:
pl: Obrazy tła:

en: Background Properties:
pl: Właściwości tła:

en: Background color of the controls.
pl: Kolor tła sterowania.

en: Bar Status
pl: Status paska

en: Below
pl: Poniżej

en: Blog Archives
pl: Archiwum blogów

en: Blog Section
pl: Sekcja Blog

en: Blog and Archive Section "Featured Image":
pl: Blog i sekcja archiwum "Wyróżniony Obraz "

en: Blur of the drop shadow on the x-axis.
pl: Rozmycie cienia rzucanego na osi poziomej.

en: Blur of the drop shadow on the y-axis.
pl: Rozmycie cienia rzucanego na osi pionowej.

en: Body Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Border Under the Menu
pl: Granice pod menu

en: Bottom 1
pl: Dół 1

en: Bottom 2
pl: Dół 2

en: Bottom 3
pl: Dół 3

en: Bottom 4
pl: Dół 4

en: Bottom Area Background Image
pl: Obraz tła strefy dolnej

en: Bottom Area Colors:
pl: Kolory dolnego obszaru:

en: Bottom Background Color
pl: Dolny kolor tła

en: Bottom Link Color
pl: Kolor odsyłaczy w stopce

en: Bottom Link Hover Color
pl: Kolor wskazanego linku na dole strony

en: Bottom Text Color
pl: Kolor dolnego tekstu

en: Bottom Titles Color
pl: Kolor etykiet w dolnej strefie

en: Breadcrumbs
pl: Ścieżka nawigacji

en: Business Contact Fields
pl: Kontakty służbowe

en: Button Style:
pl: Przycisk stylu:

en: Button Text:
pl: Przycisk tekstu:

en: By %1$s on %2$s
pl: Przez %1$s na %2$s

en: Categories
pl: Kategorie

en: Category Archive Title
pl: Tytuł kategorii archiwum

en: Category to be displayed:
pl: Kategoria do wyświetlenia:

en: Center
pl: Centrum

en: Change the excerpt length:
pl: Zmień długość fragmentu:

en: Choose Alignment:
pl: Wybierz wyrównanie:

en: Choose Theme:
pl: Wybierz kompozycję:

en: Choose a custom color scheme from the first dropdown below and then choose a task to perform from the second dropdown, then hit the "Update" button.
pl: Wybierz niestandardową kompozycję kolorów z listy poniżej, następnie wybierz zadanie do wykonania z drugiej listy i wciśnij przycisk "Zaktualizuj".

en: Choose a slider:
pl: Wybierz prezentacje:

en: Choose position:
pl: Wybierz pozycje:

en: Color of an active menu item.
pl: Kolor aktywnej pozycji menu.

en: Color of an inactive menu item.
pl: Kolor nieaktywnej pozycji menu.

en: Color of the cubes before the first image appears, also the color of the back sides of the cube, which become visible at some transition types.
pl: Kolor kostek, zanim zostanie wyświetlone pierwsze zdjęcie, jak również kolor bocznych ścianek, widoczny w niektórych typach transformacji.

en: Color of the inner circle of an active menu item. Should equal the background color of the whole thing.
pl: Kolor wewnętrznego obszaru aktywnej opcji menu. Powinien on być taki sam jak kolor tła całego elementu.

en: Color of the inner sides of the cube when sliced
pl: Kolor wewnętrznych stron kostki podzielonej

en: Color of the tooltip surface in the menu.
pl: Kolor obszaru podpowiedzi w menu

en: Color of the tooltip text.
pl: Kolor tekstu podpowiedzi

en: Comments (RSS)
pl: Komentarze (RSS)

en: Comments (RSS) link
pl: Komentarze (RSS)

en: Comments RSS Feed
pl: Komentarze kanału informacyjnego

en: Comments are closed.
pl: Komentarze są zamknięte.

en: Contact Form submission from %s
pl: Prośba o kontakt od %s

en: Contact Page
pl: Strona kontaktowa

en: Continue with the section below to customize the colors...
pl: Kontynuuj poniżej, aby dostosować kolory ...

en: Continue with the section below to customize the slider...
pl: Kontynuuj poniżej, aby dostosować prezentację ...

en: Control Alpha
pl: Przezroczystość elementów sterujących

en: Control Alpha Over
pl: Przezroczystość elementu wskazanego

en: Control Color 1
pl: Kolor sterowania 1

en: Control Color 2
pl: Kolor sterowania 2

en: Controls X
pl: Pozycja X elementu

en: Controls Y
pl: Pozycja Y elementu

en: Controls' Alignment
pl: Wyrównanie elementów kontrolnych

en: Controls' Distance
pl: Kontrola odległości

en: Controls' Size
pl: Rozmiary elementów sterujących

en: Controls:
pl: Sterowanie:

en: Copyright Message
pl: Informacje o prawach autorskich

en: Copyright message displayed in the footer.
pl: Prawa autorskie wyświetlone w stopce.

en: Cube Distance:
pl: Odległość kostki:

en: Current Slider
pl: Aktualna prezentacja

en: Custom Colors
pl: Niestandardowe kolory

en: Custom Colors Switch
pl: Przełącznik kolorów niestandardowych

en: Custom Logo
pl: Niestandardowe logo

en: Custom colors option:
pl: Niestandardowe kolory:

en: Cycle 1 Slider Settings:
pl: Ustawienia prezentacji Cycle 1:

en: Cycle 2 Slider Settings:
pl: Ustawienia prezentacji, cykl 2:

en: Cycle 3 Slider Settings:
pl: Ustawienia prezentacji, cykl 3:

en: Dark
pl: Ciemny

en: Default Image
pl: Obraz domyślny

en: Default Pages Sidebar 2 Position
pl: Domyślna 2 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar 3 Position
pl: Domyślna 3 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar 4 Position
pl: Domyślna 4 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar 5 Position
pl: Domyślna 5 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar 6 Position
pl: Domyślna 6 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar 7 Position
pl: Domyślna 7 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar 8 Position
pl: Domyślna 8 Pozycja Strony Paska Bocznego

en: Default Pages Sidebar Position
pl: Domyślna pozycja strony paska bocznego

en: Default Post Thumbnail
pl: Domyślna miniatura wiadomości

en: Delay in seconds between each block in the transition.
pl: Interwał w sekundach pomiędzy poszczególnymi etapami przejścia.

en: Delay:
pl: Opóźnij:

en: Depth Offset:
pl: Przesunięcie głębi:

en: Description text background
pl: Opis tła tekstu

en: Didn't find what you were looking for? Refine your search!
pl: Nie możesz znaleźć tego, czego szukałeś? Uściślij swoje wyszukiwanie!

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable Theme Update Notifier
pl: Wyłącz powiadomienia aktualizacji szablonów

en: Disable the theme's notification of new updates.
pl: Wyłącz powiadomienia o aktualizacjach szablonów

en: Display subpages if present page only.
pl: Wyświetl podstrony tylko na obecnej stronie.

en: Display the post image in single post view.
pl: Wyświetl zdjęcie w widoku pojedynczym artykułu.

en: Distance between the controls (from the borders).
pl: Odstęp pomiędzy komponentami, a krawędzią.

en: Distance between two menu items (from center to center).
pl: Odległość między dwoma przedmiotami menu (od środka do środka).

en: Distance of the info text to the borders of its background.
pl: Odległość tekstu informacyjnego od obramowania tła.

en: Distance of the menu from the bottom of the image.
pl: Odległość menu od dołu obrazu.

en: Distance of the shadow from the bottom of the image.
pl: Odległość cienia od dołu obrazu.

en: Do not link adjacent items in this category as gallery.
pl: Nie łącz sąsiadujących ze sobą przedmiotów w tej kategorii jako galerii.

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Drop Shadow Alpha
pl: Przezroczystość cienia rzucanego

en: Drop Shadow Blur X
pl: Rozwiń skalę cienia rzucanego w osi poziomej

en: Drop Shadow Blur Y
pl: Rozwiń skalę cienia rzucanego w osi pionowej

en: Drop Shadow Distance
pl: Rozwiń odległość cieni

en: Drop Shadow Scale
pl: Rozwiń skalę cieni

en: Duration in seconds of the motion tween for each block in the transition.
pl: Czas trwania (w sekundach) przejścia każdej klatki animacji.

en: E-Mail
pl: E-mail

en: E-mail Recipient(s)
pl: E-mail odbiorcy (ów)

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit the info text, erase all for none:
pl: Edytuj tekst informacji, wymazać wszystko dla równych:

en: Edit this page
pl: Edytuj tą stronę

en: Email Successfully Sent!
pl: Mail pomyślnie wysłany!

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable "style.css"
pl: Włącz "style.css"

en: Enable %1$sstyle.css%2$s
pl: Włącz %1$sstyl.css%2$s

en: Enable Business Contact
pl: Udostępnij kontakt służbowy

en: Enable Contact Info Fields
pl: Udostępnij pola informacyjne kontaktu

en: Enable Custom "Featured Image"
pl: Włącz niestandardowe "Wyróżniony Obraz "

en: Enable Default Thumb
pl: Włącz przycisk domyślny

en: Enable Feedback button (Display the Feedback button located in the most left side of the site)
pl: Włącz przycisk Opinie (Wyświetl przycisk Opinie znajdujący się po lewej stronie witryny)

en: Enable North American phone number validation
pl: Włącz walidacje numeru telefonicznego Ameryki Północnej

en: Enable North American phone number validation in the contact email form
pl: Włącz walidację numeru telefonicznego Ameryki Północnej w formularzu kontaktowym e-mail

en: Enable Page Peel (Display the page curl/peel located in the top right corner of the site).  Could be used for your FeedBurner subscription or advertising.
pl: Włącz narożnik strony (wyświetli zawinięty róg strony w prawym górnym narożniku). Można go użyć jako łącze do kanałów RSS lub reklam.

en: Enable This Section
pl: Włącz tę sekcję

en: Enable Transition on Text
pl: Włącz przejście na tekst

en: Enable background images from other sections to show as well, you can achieve sort of layered layout.
pl: Pozwól na wyświetlenie teł innych sekcji, co pozwoli na uzyskanie warstw.

en: Enable default thumbnail for posts (This options is used with the "U-Design: Recent Posts" widget).
pl: Włącz miniaturę domyślną wiadomości (Ta opcja jest używana ze "U-Design: Najnowsze wpisy " strefą komponentów).

en: Enable drop shadows to the sub-menus.
pl: Włącz cienie pod pozycjami menu głównego.

en: Enable prettyPhoto script
pl: Włącz skrypt PrettyPhoto

en: Enable the Business Contact fields (see below for description)
pl: Włącz pola kontakt służbowy (opis poniżej)

en: Enable the Search box displayed in the top area of the page.
pl: Włącz pole wyszukiwania wyświetlone w górnej części strony.

en: Enable this option and hit "Update" to add the Google Fonts to the available fonts listed below.
pl: Włącz tę opcję i kliknij "Aktualizuj", aby dodać czcionki Google do poniższej listy dostępnych czcionek.

en: End slideshow after the last slide.
pl: Koniec pokazu prezentacji po ostatniej prezentacji.

en: Enter a URL or upload an image for your logo:
pl: Wpisz adres obrazka lub wyślij własny obrazek logo:

en: Enter a URL or upload an image:
pl: Dodaj adres internetowy lub prześlij obraz:

en: Enter the text for the post's 'Read more' link.  Leave blank to hide it.
pl: Podaj tekst do odsyłacza 'Więcej'. Wyczyść tekst, aby ukryć odsyłacz.

en: Entries (RSS)
pl: Wpisy (RSS)

en: Entries (RSS) link
pl: Wpisy (RSS)

en: Excerpt Length
pl: Długość fragmentu

en: Exclude Portfolio section(s) related posts from showing in the the general Blog section ("Blog page" template loop).
pl: Nie wyświetlaj artykułów związanych z Portfolio w sekcji ogólnej bloga (pętla w szablonie "Blog page").

en: Exclude Portfolio(s) from Blog
pl: Wyłącz Portfolio z Blogu

en: Expand
pl: Rozszerzać

en: Failed to connect to mailserver!
pl: Nie udało się połączyć z serwerem pocztowym!

en: False
pl: Fałsz

en: Feedback
pl: Opinia

en: Feedback Button
pl: Przycisk: Opinie

en: Feedback Button URL:
pl: Adres przycisku opinii:

en: Field of View
pl: Pole widzenia

en: Firstly though, you have to create the Portfolio page(s) and assign the "Portfolio page" template to it.
pl: Najpierw musisz utworzyć strony Portfolio i przypisać je do szablonu "Portfolio page".

en: Fix the position of the "Feedback" button to prevent it from scrolling with the page.
pl: Ustaw pozycje przycisku "Opinie" aby zapobiec przewijaniu strony.

en: Fix the position of the background image so that it is not scrollable.
pl: Ustaw położenie obrazu tła tak, żeby nie był przewijany.

en: Fixed Position
pl: Stała pozycja

en: Flashmo Grid Slider Settings:
pl: Ustawienia prezentacji kafelkowej Flashmo:

en: Flow:
pl: Przepływ:

en: Font Family:
pl: Czcionki:

en: Font Settings
pl: Ustawienia czcionki

en: Font Size Coefficient:
pl: Współczynnik rozmiaru czcionki:

en: Font Size:
pl: Rozmiar czcionki:

en: Font color of the controls.
pl: Kolor czcionki elementów sterujących.

en: Footer Area Colors:
pl: Kolor obszaru stopki:

en: Footer Background Color
pl: Kolor tła stopki

en: Footer Background Image
pl: Tło stopki

en: Footer Link Color
pl: Kolor łącz w stopce

en: Footer Link Hover Color
pl: Kolor aktywnego łącza w stopce

en: Footer Options
pl: Opcje stopki

en: Footer Text Color
pl: Kolor tekstu stopki

en: For Background color  %1$sTop Area Background %2$s%3$s  will be used.
pl: Jako kolor tła %1$s zostanie użyty kolor obszaru górnego %2$s%3$s.

en: Force Image Dimensions
pl: Wymagane rozmiary obrazu

en: Front Page Sliders
pl: Prezentacje stron tytułowych

en: Full-width Archive Page
pl: Całkowita szerokość strony Archiwum

en: Full-width Blog Page
pl: Pełna-szerokość strony Bloga

en: Full-width Single Post View Page
pl: Widok pojedynczego artykułu o pełnej szerokości

en: General Font Settings
pl: Ogólne ustawienia czcionki

en: General Options
pl: Opcje ogólne

en: General Settings:
pl: Ustawienia ogólne:

en: General Text and Link Colors:
pl: Podstawowy kolor tekstu i odsyłaczy:

en: Get the Code: All of the Home page examples source code is available here.
pl: Pobierz Kod: Wszystkie przykłady kodu źródłowego strony głównej dostępny tutaj.

en: Go back to %s
pl: Wróć do %s

en: Google Analytics
pl: Analityki Google

en: Google Map
pl: Mapa Google

en: Google Map Code:
pl: Kody mapy Google:

en: Header/Slider Background
pl: Nagłówek/ Prezentacja tła

en: Headings Color
pl: Kolor nagłówków

en: Height of the tooltip surface in the menu.
pl: Wysokość obszaru podpowiedzi w menu.

en: Height:
pl: Wysokość:

en: Help
pl: Pomoc

en: Hide the Bar
pl: Ukryj pasek

en: Home
pl: Strona główna

en: Home Page After Content Row 1
pl: Strona Główna po wierszu zawartości 1

en: Home Page After Content Row 2
pl: Strona Główna po wierszu zawartości 2

en: Home Page Before Content
pl: Strona Główna przed treścią

en: Home Page Before Content Background Image
pl: Tło strony głównej

en: Home Page Before Content Widget Area Colors:
pl: Kolor obszaru komponentów na stronie głównej:

en: Home Page Column 1
pl: Strona Główna Kolumna 1

en: Home Page Column 2
pl: Strona Główna Kolumna 2

en: Home Page Column 3
pl: Strona Główna Kolumna 3

en: Home Page Column 4
pl: Strona Główna Kolumna 4

en: Home Page Header/Slider Background Image
pl: Nagłówek strony głównej/Tło prezentacji

en: Horizontal:
pl: Poziomo:

en: If enabled this option will overwrite the default CSS styles.
pl: Użycie tej opcji spowoduje nadpisanie standardowego szablonu CSS.

en: Image 2:
pl: Obraz 2:

en: Image Alignment
pl: Wyrównanie obrazu

en: Image Frame
pl: Rama obrazu

en: Image Height
pl: Wysokość obrazu

en: Image Link:
pl: Link do zdjęcia:

en: Image Width
pl: Szerokość obrazu

en: Image:
pl: Obraz:

en: In the case when JavaScript is disabled the 1st slider image is displayed by default in place of the Flashmo slider, you may change that in here
pl: Kiedy JavaScript jest wyłączony, zamiast prezentacji Flashmo zostanie wyświetlone tylko pierwsze zdjęcie, możesz zmienić to tutaj

en: In the case when JavaScript is disabled the 1st slider image is displayed by default in place of the Piecemaker 2 slider, you may change that in here
pl: W przypadku gdy JavaScript jest wyłączony, w miejsce prezentacji Piecemaker 2 zostanie wyświetlone pierwsze zdjęcie. Tutaj możesz zmienić to zdjęcie.

en: In the case when JavaScript is disabled the 1st slider image is displayed by default in place of the Piecemaker slider, you may change that in here
pl: Jeżeli JavaScript jest wyłączony, zamiast prezentacji Piecemaker zostanie wyświetlone pierwsze zdjęcie. Tutaj możesz wybrać inne zdjęcie.

en: Info Background
pl: Kontekst informacji

en: Info Background Alpha
pl: Przezroczystość pola informacyjnego

en: Info Margin
pl: Margines pola informacyjnego

en: Info Sharpness
pl: Ostrość pola informacyjnego

en: Info Text:
pl: Tekst informacji:

en: Info Thickness
pl: Grubość pola informacyjnego

en: Info Width
pl: Szerokość informacji

en: Inner Color
pl: Kolor wewnętrzny

en: Inner Side Color
pl: Kolor strony wewnętrznej

en: Language:
pl: Język:

en: Latest Posts
pl: Ostatnie artykuły

en: Leave a Reply
pl: Pozostaw odpowiedź

en: Leave a Reply to %s
pl: Zostaw odpowiedź dla %s

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Leave the Title field blank if you would like to display the parent page Title instead.
pl: Pozostaw pole "Tytuł" puste, jeżeli chcesz wyświetlić tytuł strony głównej

en: Left
pl: Lewy

en: Let me help you find it:
pl: Pomogę ci znaleźć:

en: Light
pl: Jasny

en: Limit the number of words to show from each post:
pl: Ogranicz liczbę słów do pokazania z każdego artykułu:

en: Line 1:
pl: Linia 1:

en: Line 2:
pl: Linia 2:

en: Line 3:
pl: Linia 3:

en: Line 4:
pl: Linia 4:

en: Line 5:
pl: Linia 5:

en: Line 6:
pl: Linia 6:

en: Line 7:
pl: Linia 7:

en: Line Height:
pl: Wysokość linii:

en: Link Color
pl: Kolor odsyłaczy

en: Link Hover Color
pl: Kolor aktywnego linku

en: Link:
pl: Łącze:

en: Loader Color
pl: Ładowanie koloru

en: Log out &raquo;
pl: Wyloguj się &raquo;

en: Log out of this account
pl: Wyloguj się z tego konta

en: Logged in as <a href="%1$s/wp-admin/profile.php">%2$s</a>.
pl: Zalogowany jako <a href="%1$s/wp-admin/profile.php">%2$s</a>.

en: Login
pl: Logowanie

en: Login Form
pl: Formularz logowania

en: Logo Dimensions
pl: Wymiary logo

en: Logout
pl: Wylogowanie

en: Mail (will not be published)
pl: Mail (nie będzie opublikowany)

en: Main Content Area Background
pl: Kolor tła głównej strefy treści

en: Main Content Background Image
pl: Tło głównej treści

en: Main RSS Feed
pl: Główny kanał informacyjny.

en: Main body text color affecting the entire site.
pl: Podstawowy kolor tekstu, domyślny dla całego serwisu.

en: Main link color affecting the entire site.
pl: Podstawowy kolor odsyłaczy, domyślny dla całego serwisu.

en: Margin of the text to the left end of the tooltip.
pl: Lewy margines tekstu podpowiedzi, względem lewej krawędzi dymka.

en: Margin of the text to the right end of the tooltip.
pl: Prawy margines tekstu podpowiedzi, względem prawej krawędzi dymka.

en: Menu Color 1
pl: Kolor menu 1

en: Menu Color 2
pl: Kolor menu 2

en: Menu Color 3
pl: Kolor menu 3

en: Menu Distance X
pl: Pozycja pozioma menu

en: Menu Distance Y
pl: Pozycja pionowa menu

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: Midsection Colors:
pl: Środkowa sekcja kolorów:

en: Milliseconds between slide transitions (0 to disable auto advance).
pl: Liczba milisekund pomiędzy przejściami (0 wyłącza automatyczne odtwarzanie).

en: Monthly Archives
pl: Archiwa miesięczne

en: Name
pl: Imię

en: No
pl: Nie

en: No JavaScript image
pl: Brak pliku JavaScript

en: No Repeat
pl: Nie powtarzać

en: No Responses
pl: Brak odpowiedzi

en: No posts by this author.
pl: Brak artykułów tego autora.

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

en: Note: If you wish to remove the border line under the top navigation menu, the option for that is located under: %1$s General Options %2$s Border Under the Menu %3$s
pl: Uwaga: Jeśli chcesz usunąć linię graniczną pod górnym menu nawigacyjnym, opcja ta znajduje się pod: %1$s opcje główne %2$s pod menu %3$s

en: Note: The "Default Colors" cannot be deleted.
pl: Uwaga: "Domyślne kolory " nie mogą zostać usunięte.

en: Note: the minimum recommended height is 55px.
pl: Uwaga: zalecana minimalna wysokość to 55 px.

en: Number of Columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of Rows
pl: Liczba wierszy

en: Number of columns, in which the images will be sliced, 6 columns by default ( or any number of columns )
pl: Liczba kolumn, na które zostanie pokrojone zdjęcie (domyślnie 6 kolumn)

en: Number of posts to show:
pl: Liczba artykułów do pokazania:

en: Number of posts to skip:
pl: Liczba artykułów do pominięcia:

en: Number of rows, in which the images will be sliced, 4 rows by default ( or any number of rows )
pl: Liczba wierszy, na które zostanie podzielone zdjęcie (domyślnie 4 wiersze)

en: Number of seconds between transitions, 2.4 seconds by default ( or any number of seconds ).
pl: Przerwa pomiędzy kolejnymi zdjęciami, domyślnie 2.4 s

en: Number of seconds for each element to be turned.
pl: Liczba sekund dla każdego elementu aby był włączony.

en: Number of seconds from one element starting to turn to the next element starting.
pl: Liczba sekund od jednego elementu wyjściowego, by przejść do następnego elementu wyjścia.

en: Number of seconds from one transition to another, if not stopped. Set to 0 to disable autoplay.
pl: Przerwa (w sekundach) pomiędzy przejściem do kolejnego kroku, jeżeli prezentacja nie jest zatrzymana. Podaj wartość 0 aby wyłączyć automatyczne odtwarzanie.

en: Number of seconds to the next image.
pl: Liczba sekund do następnego obrazu.

en: Number of segments
pl: Liczba segmentów

en: Number of segments, in which the images will be sliced.
pl: Liczba segmentów, na którą obrazy mają być podzielone.

en: On %1$s
pl: Na %1$s

en: One Continuous Background Image That Will Span Across All Sections
pl: Obrazek powtarzalny, wyświetlany we wszystkich sekcjach

en: Oops..., I cannot find that page you are looking for, sorry... (Error 404)
pl: Przykro mi…, ale nie mogę znaleźć strony, której szukasz, przepraszam… (Błąd 404)

en: Options <small>(version %1$s)</small>
pl: Opcje <small>(wersja %1$s)</small>

en: Page Not Found (Error 404)
pl: Nie znaleziono strony (Błąd 404)

en: Page Peel
pl: Narożnik strony

en: Page Peel Link URL:
pl: Odsyłacz w narożniku strony:

en: Page Title Background Color
pl: Kolor tła tytułu strony

en: Page Title Background Image
pl: Obraz tła tytułu strony

en: Page Title Color
pl: Kolor strony tytułowej

en: Pages
pl: Strony

en: Password
pl: Hasło

en: Paste the full path to your image:
pl: Wklej pełną ścieżkę do obrazka:

en: Pause
pl: Pauza

en: Phone
pl: Telefon

en: Phone Number Information
pl: Numer telefoniczny - informacja

en: Phone Number validation
pl: Walidacja numeru telefonu

en: Phone:
pl: Telefon:

en: Pick a specific category:
pl: Wybierz konkretną kategorię:

en: Piecemaker 2 Slider Settings:
pl: Ustawienia prezentacji Piecemaker 2:

en: Piecemaker 2 Slides:
pl: Prezentacja Piecemaker 2:

en: Piecemaker 2 Transitions:
pl: Przejścia Piecemaker 2:

en: Piecemaker Slider Settings:
pl: Ustawienia podziału zdjęć w prezentacji:

en: Pieces:
pl: Części:

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Please enter a name
pl: Wprowadź imię

en: Please enter a valid %1$s and %2$s
pl: Wprowadź ważny %1$s i %2$s

en: Please enter a valid %s
pl: Wprowadź ważny %s

en: Please enter a valid email address
pl: Proszę podać ważny adres e-mail

en: Please enter recipient's email address, comma-separate multiple recipients:
pl: Proszę podać adres e-mail odbiorcy, przecinkami odzielone-jeśli kilku odbiorców:

en: Please enter your message
pl: Proszę wprowadzić wiadomość

en: Please use the form below to send us an email:
pl: Proszę użyć poniższego formularza, aby wysłać do nas maila:

en: Portfolio Pages
pl: Strony Portfolio

en: Portfolio Post Author
pl: Autor artykułu Portfolio

en: Portfolio Post Tags
pl: Znaczniki artykułu Portfolio

en: Portfolio Section
pl: Sekcja Portfolio

en: Portfolio Title Position
pl: Pozycja tytułu portfolio

en: Portfolio section for this page has not been found!
pl: Część portfolio dla tej strony nie zostało znalezione!

en: Post Image in Single Post View
pl: Umieść zdjęcie w widoku pojedynczym artykułu

en: Post Tags
pl: Znaczniki artykułów

en: Posts by
pl: Artykuły

en: Preview image not available!.
pl: Podgląd niedostępny!.

en: Preview item is not available!.
pl: Pozycja Podgląd nie jest dostępna!.

en: Preview the available fonts at
pl: Podgląd dostępnych czcionek w

en: Primary Navigation
pl: Podstawowa nawigacja

en: Profile:
pl: Profil:

en: Read more
pl: Czytaj więcej

en: Read more...
pl: Czytaj więcej...

en: Recover password
pl: Odzyskaj hasło

en: Register
pl: Rejestracja

en: Remember me
pl: Zapamiętaj mnie

en: Remove the "Archive for the '...' Category" string from the category archive title.
pl: Usuń  "Archiwum '...' Kategoria " napis z tytułem archiwum kategorii.

en: Remove the 3D shadow under the slider
pl: Usuń cień 3D pod prezentacją

en: Remove the border line located under the menu.
pl: Usuń linę graniczną znajdującą się pod menu.

en: Remove the image frame with the border around the image?
pl: Usuń ramkę obrazu z obramowania wokół obrazu?

en: Remove the sidebar from Archive pages (e.g. Category archives, Date archives, Tag archives, etc.).
pl: Usuń pasek boczny ze stron archiwum (np. kategoria archiwa, data archiwa, frazes archiwa, itd.).

en: Remove the sidebar from Blog pages.
pl: Usuń pasek boczny ze stron Bloga.

en: Remove the sidebar from Single Post View pages.
pl: Usuń pasek boczny ze stron w widoku pojedynczym artykule.

en: Repeat both Vertically and Horizontally
pl: Powtarzaj w poziomie i w pionie

en: Repeat only Horizontally
pl: Powtarzaj tylko poziomo

en: Repeat only Vertically
pl: Powtarzaj tylko pionowo

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Right
pl: Prawy

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: SWF Link:
pl: Łącze SWF:

en: Save
pl: Zapisz

en: Save & Activate
pl: Zapisz & Aktywuj

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save the current custom colors.
pl: Zapisz bieżące kolory niestandardowe.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Box
pl: Pole wyszukiwania

en: Search Results for <em>%s</em>
pl: Wyniki Wyszukiwania dla <em>%s</em>

en: Search for:
pl: Szukaj:

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Select Category
pl: Wybierz kategorię

en: Select this option to apply the settings below to the "Featured Image".
pl: Wybierz tę opcję, aby zastosować poniższe ustawienia dla "Przedstawiony Obraz".

en: Sender's name:
pl: Nazwa nadawcy:

en: Set the auto play option, true by default ( or false ).
pl: Włącz automatyczne odtwarzanie (domyślnie włączone).

en: Set the width of the "Home Page Column 1" Widget Area as constant 1/3 width (Applies only to a two column layout, in other words having the first widget area "Home Page Column 1" in combination with any of the other widget areas being active).
pl: Ustaw szerokość obszaru komponentów "pierwsza kolumna strony tytułowej" na 1/3 dostępnej szerokości.

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zostały zapisane.

en: Shadow Darkness
pl: Intensywność cienia

en: Shadows:
pl: Cienie:

en: Sharpness of the info text (-400 to 400).
pl: Ostrość tekstu w polu informacyjnym (od -400 do 400).

en: Sharpness of the tooltip text (-400 to 400). %1$sMore info%2$s
pl: Ostrość tekstu podpowiedzi (-400 to 400). %1$sWięcej info%2$s

en: Show "Comments (RSS)" link in footer?
pl: Pokaż"Komentarze (RSS) " odsyłacz w stopce?

en: Show "Entries (RSS)" link in footer?
pl: Pokaż"Wpisy (RSS) " odsyłacz w stopce?

en: Show "is proudly powered by %s" in footer?
pl: Wyświetl "jest dumnie zasilany przez % s " w stopce?

en: Show Author Name
pl: Pokaż nazwisko autora

en: Show Author Name ("Portfolio Post Metadata" needs to be enabled for this option)
pl: Pokaż nazwisko autora ("Portfolio Post Metadata" musi być włączony dla tej opcji)

en: Show Breadcrumbs
pl: Pokaż ścieżkę nawigacji

en: Show Comment Area
pl: Pokaż miejsce na komentarz

en: Show Comments on Pages
pl: Pokaż komentarze na stronach

en: Show Comments on Pages. Those are the pages assigned with the 'Default Page', 'Page Template 2', ..., 'Page Template 8' and 'Full-width Page' templates. Additionally, you can 'Allow' these comments from the individual page's configuration.
pl: Pokaż komentarze na stronach serwisu. Są to strony wyświetlane wg szablonów 'Default Page', 'Page Template 2', ..., 'Page Template 8' oraz 'Full-width Page'. Możesz również włączyć wświetlanie komentarzy w konfiguracji poszczególnych stron.

en: Show Excerpt
pl: Pokaż fragment

en: Show Portfolio Post Metadata box (Single View).
pl: Wyświetl okno z danymi artykułu Portfolio (widok pojedynczy).

en: Show Portfolio Post Tags
pl: Pokaż znaczniki artykułów Portfolio

en: Show Post Author
pl: Pokaż autora artykułu

en: Show Post Tags
pl: Wyświetl znaczniki artykułów

en: Show as dropdown
pl: Pokaż jako listę rozwijaną

en: Show comment area in Portfolio posts (Single View)
pl: Wyświetl obszar komentarzy w artykułach portfolio (widok pojedynczy)

en: Show date & author info
pl: Pokaż datę & informację o autorze

en: Show hierarchy
pl: Pokaż hierarchię

en: Show post counts
pl: Pokaż liczbę artykułów

en: Show the Bar
pl: Pokaż pasek

en: Show the Bar and Photo Description
pl: Pokaż pasek i opis zdjęcia

en: Show the excerpt instead of the full post content on the Blog page.
pl: Pokaż fragment zamiast pełną treść postu na stronie Bloga.

en: Show the top navigation menu's auto arrows. Those are the arrows indicating a submenu.
pl: Pokaż automatycznie strzałki górnego menu nawigacyjnego. To są strzałki wskazujące podmenu.

en: Show thumbnail frame shadow
pl: Pokaż cień ramki miniatur

en: Show thumbnails
pl: Pokaż miniatury

en: Side Shadow Alpha
pl: Przezroczystość cienia bocznego

en: Sidebar Position
pl: Pozycja paska bocznego

en: Sides color of the sliced elements
pl: Kolor obramowania pokrojonych elementów

en: Sides get darker when moved away from the front. This is the degree of darkness 0 = no change, 1 = 100%s black.
pl: Boki stają się ciemniejsze, gdy oddalają się od obserwatora. Wartość ta określa intensywność tej zmiany, 0 = brak zmiany, 1 = 100%s pełne zaciemnienie.

en: Site Feeds
pl: Kanały informacyjne.

en: Sitemap Page Sidebar Position
pl: Położenie paska z mapą serwisu

en: Size of the controls, which appear on rollover (play, stop, info, link).
pl: Rozmiary elementów sterujących, pojawiających się pod wskaźnikiem myszki (odtwarzaj, stop, informacja, odsyłacz).

en: Slide text
pl: Tekst prezentacji

en: Slider Image
pl: Prezentacja obrazu

en: Slider text color including the Title.
pl: Kolor tekstu prezentacji, włącznie z tytułem.

en: Slider text color.
pl: Kolor tekstu prezentacji.

en: Slogan Font Size
pl: Rozmiar czcionki sloganu

en: Slogan Position from the Left
pl: Margines lewy sloganu

en: Slogan Position from the Top
pl: Margines górny sloganu

en: Some html tags and inline styling could be used for formatting here, e.g.
pl: Niektóre znaczniki HTML i tekst stylizacji mogą być wykorzystane na potrzeby formatowania, np.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
pl: Przykro nam, ale szukasz czegoś, czego tutaj nie ma.

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
pl: Przepraszamy, brak załączników spełniających podane kryteria.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
pl: Nie ma wpisów spełniających podane kryteria.

en: Speed of the transition.
pl: Szybkość przejścia.

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Study the above text for slider's specific syntax
pl: W powyższym tekście znajdziesz szczegóły użycia prezentacji

en: Submit
pl: Zapisz

en: Submit Comment
pl: Zatwierdź komentarz

en: Subscribe
pl: Subskrypcja

en: Support Forum
pl: Forum

en: Sync
pl: Synchronizuj

en: Tag:
pl: Znacznik:

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Target:
pl: Cel:

en: Text Background
pl: Tło tekstu

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Text Distance
pl: Odległość tekstu

en: Text Line Height
pl: Wysokość linii tekstu

en: Text Size
pl: Rozmiar tekstu

en: Thank you <strong>%s</strong> for using our contact form! Your email was successfully sent and we will be in touch with you shortly.
pl: Dziękujemy <strong>%s</strong> za skorzystanie z naszego formularza kontaktowego! Twój email został pomyślnie wysłany, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

en: The Business Contact Fields provide a way to better display additional contact information such as Company Name, Address, Phone, etc. An example of a Field pair could be <strong>Telephone: (123) 123-4567</strong>, where you would enter the "<strong>Telephone:</strong>" part in the first field and "<strong>(123) 123-4567</strong>" in the second (under the same "Line #") respectively.
pl: Pola kontakty służbowe umożliwiają lepsze wyświetlanie dodatkowych informacji, takich jak Nazwa firmy, Adres, Telefon, itd. Przykładem może być <strong>Telefon: (123) 123-4567</strong>, gdzie należy wpisać "<strong>Telefon:</strong>" część w pierwszym polu i "<strong>(123) 123-4567</strong>" w drugim (under the same "Line #") odpowiednio.

en: The Font Size Coefficient is multiplied by the actual heading size in "em", thus any coefficient greater than "1.0" will cause the font size to inclease and any coefficient less than "1.0 will produce smaller font size.
pl: Współczynnik rozmiaru czcionki jest mnożony przez rzeczywisty rozmiar czcionki nagłówka (wyrażony w jednostkach "em"). Współczynnik większy niż "1.0" spowoduje proporcjonalne powiększenie czcionki, a współczynnik mniejszy niż "1.0 poskutkuje zmniejszeniem rozmiaru czcionki.

en: The alpha of the background of the info text, the image shines through, when smaller than 1.
pl: Przezroczystość tła pola informacyjnego, zdjęcie prześwituje przez tło, jeżeli wartość jest mniejsza niż jeden.

en: The background color of the info text field.
pl: Kolor tła pola informacyjnego.

en: The button is activated only if a <strong>Link</strong> is provided. To remove the button just replace the link with a single space.
pl: Przycisk jest aktywny tylko wtedy, gdy<strong>Link</strong> jest. Aby usunąć przycisk wystarczy zastąpić link pojedynczym odstępem.

en: The display of the slide object moving down the z axis (1 to 179). It appears to change size quickly and moves a great distance. %1$sMore info%2$s
pl: Wyświelenie elementu przesuwającego się wzdłuż osi z (od 1 do 179). %1$sWięcej info%2$s

en: The following settings refer to the individual portfolio item post (single post view)
pl: Poniższe ustawienia dotyczą poszczególnych artykułów w portfolio (widok pojedynczego artykułu)

en: The height in pixels of the slider images (400 recommended).
pl: Wysokość przesuwanych obrazów w pikselach (400 zalecane).

en: The height of every image.
pl: Wysokość każdego obrazu.

en: The height of the images to be loaded.
pl: Wysokość obrazów do załadowania.

en: The margin of the text field in the info section to all sides.
pl: Margines dookoła tekstu w polu informacyjnym.

en: The most recent posts with teaser text
pl: Ostatnie artykuły z tekstem teaser

en: The style of the tooltip text, specified in the CSS file. Default: "P-Italic"
pl: Styl tekstu podpowiedzi, zdefiniowany w szablonie CSS. Domyślnie: "P-Italic"

en: The width in pixels of the slider images (940 recommended).
pl: Szerokość przesuwanych obrazów w pikselach (940 zalecane).

en: The width of every image.
pl: Szerokość każdego obrazu.

en: The width of the images to be loaded.
pl: Szerokość obrazów do załadowania.

en: The width of the info text field.
pl: Szerokość pola informacyjnego.

en: Thickness of the info text (-400 to 400).
pl: Grubość tekstu w polu informacyjnym (od -400 do 400).

en: Thickness of the tooltip text (-400 to 400). %1$sMore info%2$s
pl: Grubość czcionki tekstu podpowiedzi (-400 to 400). %1$sWięcej info%2$s

en: This color affects the slogan, phone number and search text.
pl: Ten kolor ma wpływ na slogan, numer telefonu i wyszukiwanie tekstu.

en: This font is applied to all h1, h2, h3, h4, h5, h6 - Headings (with small exceptions) and  the Slogan (Tagline):
pl: Ta czcionka jest używana do wszystkich znaczników nagłówka h1, h2, h3, h4, h5, h6 (z małymi wyjątkami), oraz do wyświetlania sloganu.

en: This is the area in the slider displaying additional controls and text.
pl: Obszar w prezentacji przeznaczony na dodatkowe komponenty i teksty.

en: This is the background color behind the home page sliders.
pl: To jest kolor tła prezentacji strony głównej.

en: This is the background color behind the page titles.
pl: To jest kolor tła za stronami tytułów.

en: This is the background color for the bottom area.
pl: To jest kolor tła powierzchni dolnej.

en: This is the background color.
pl: To jest kolor tła.

en: This is the bottom area link color.
pl: To jest kolor odsyłaczy wyświetlanych w stopce.

en: This is the bottom area link hover color.
pl: Dolny obszar koloru linku aktywnego.

en: This is the color applied to the bottom area widget titles.
pl: Kolor etykiet komponentów wyświetlanych w dolnej strefie.

en: This is the color for general H1, H2, H3, H4 ,H5 ,H6 Headings where applicable.
pl: Kolor nagłówków H1, H2, H3, H4 ,H5 ,H6 w miejscach ich użycia.

en: This is the color for the title of pages/posts/archives, etc. located in the area underneath the menu.
pl: To jest kolor tytułu stron/postów/archiwum, etc. znajdującym się pod menu.

en: This is the color for the title of widgets used in this Widget Area, usually an "H3" Headings.
pl: Kolor tytułu strefy komponentów użyty w tej strefie komponentów, zazwyczaj "H3" Nagłówki.

en: This is the color of the main content wrapper background.
pl: To jest kolor tła obszaru, w którym zawarta jest główna treść.

en: This is the color of the main menu active/selected link.
pl: Kolor aktywnego/wybranego linku w menu głównym.

en: This is the color of the main menu hover link.
pl: To jest kolor ze wskaźnikiem linku menu głównego.

en: This is the color of the main menu links.
pl: Kolor linku w menu głównym.

en: This is the default text color applied to the bottom area.
pl: To jest domyślny kolor tekstu stosowany w dolnej powierzchni.

en: This is the default text color applied to this Widget Area.
pl: To jest domyślny kolor tekstu stosowany w tej strefie komponentów.

en: This is the field displayed in the E-mail form on the Contact page template. If checked, the validation for North American phone numbers will be enabled.
pl: Pole wyświetlane w formie e-mail na szablonie strony Kontakt. Jeśli zaznaczone, walidacja numerów telefonicznych Ameryki Północnej zostanie włączona.

en: This is the footer background color.
pl: To jest kolor tła stopki.

en: This is the footer general text color.
pl: To jest podstawowy kolor tekstu stopki.

en: This is the footer link color.
pl: To jest kolor łącz w stopce.

en: This is the footer link hover color.
pl: To jest kolor aktywnego łącza w stopce.

en: This is the link hover color.
pl: To jest kolor łącza aktywnego.

en: This is the post title shown with every thumbnail. Choose whether you would like to have it displayed above the Thumbnail or just below it.
pl: To jest tytuł artykułu wyświetlany wraz z miniaturką. Podaj, czy chcesz go wyświetlać nad czy pod miniaturką.

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Default Template".
pl: Pozycja paska bocznego dla wszystkich stron przypisanych z"Szablon Domyślny".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 2".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 2".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 3".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 3".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 4".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 4".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 5".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 5".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 6".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 6".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 7".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 7".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Page Template 8".
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron z przypisanymi "Page Template 8".

en: This is the sidebar position for all pages assigned with "Sitemap page" template.
pl: To jest pozycja paska bocznego dla wszystkich stron przypisanych z "strony Sitemap " szablonu.

en: This is the sidebar shown on blog pages
pl: To jest pasek boczny pokazany na stronach bloga

en: This is the sidebar shown on the Contact page
pl: Panel boczny pokazany na stronie kontaktów

en: This is the title text displayed in the place of the slider on the home page
pl: To jest tytuł tekstu wyświetlany w miejscu suwaka na stronie głównej

en: This number refers to the number of words to show.
pl: Ta liczba odnosi się do ilości słów do wyświetlenia.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
pl: Ten artykuł jest chroniony hasłem. Podaj hasło, aby zobaczyć komentarze.

en: This textfield supports HTML and CSS. The CSS classes used are located in "sliders/flashmo/grid_slider/flashmo_224_style.css"
pl: To pole tekstowe pozwala na użycie HTML i CSS. Szablony CSS znajdują się w "sliders/flashmo/grid_slider/flashmo_224_style.css"

en: Thumbnail Dimensions:
pl: Wymiary miniatury:

en: Time:
pl: Czas:

en: Timeout
pl: Limit czasu

en: Tip: To upload an image click on 'Upload Image' button below. Once the image is uploaded it will give you various options. Click on 'Insert into Post' button. Once you click on 'Insert into Post', link with the uploaded image will be inserted into the corresponding text field below. The background image is placed according to the background-position property. If 'No Repeat' is specified (see below), the image is placed at the element's top center possition.
pl: Porada: Aby przesłać zdjęcie kliknij przycisk 'Prześlij zdjęcie'. Po jego zapisaniu udostępnione zostaną dodatkowe opcje. Kliknij przycisk 'Wstaw do artukułu', aby wstawić do tekstu łącze do zdjęcia. Pozycja zdjęcia jest określana poprzez aktualną wartość pola "background-position". Jeżeli wybrano wartość "no repeat" zdjęcie zostanie umieszczone na górze i wypośrodkowane w poziomie.

en: Title Attribute:
pl: Tytuł:

en: Title Color
pl: Kolor tytułu

en: Title Headings Font Settings
pl: Tytuł pozycji ustawienia czcionki

en: Title:
pl: Tytuł:

en: To Portfolio page
pl: Do strony Portfolio

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>BlogSidebar</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> Komponenty </em></strong> i umieść komponenty w <strong><em>PasekBocznyBlog</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>ContactSidebar</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w <strong><em>PasekBocznyKontakt</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 2</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 2</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 3</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 3</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 4</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 4</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 5</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 5</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 6</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 6</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 7</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 7</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar 8</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStrony 8</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>Pages Sidebar</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyStron</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>PortfolioSidebar</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznyPortfolio</em></strong> strefa komponentów

en: To edit this sidebar, go to admin backend's <strong><em>Appearance -> Widgets</em></strong> and place widgets into the <strong><em>SitemapSidebar</em></strong> Widget Area
pl: Aby edytować ten pasek boczny, przejdź do zaplecza admin <strong><em>Wygląd -> komponenty </em></strong> i umieść komponenty w  <strong><em>PasekBocznySitemap</em></strong> strefa komponentów

en: To remove the text just leave a single space.
pl: Aby całkowicie usunąć tekst zostaw pojedynczy odstęp.

en: To use reCAPTCHA you must get an API public key from
pl: Aby użyć reCAPTCHA musisz uzyskać publiczny klucz API z

en: To which extent are the cubes moved away from each other when tweening.
pl: Odległość na którą kostki będą się od siebie oddalały w trakcje transformacji.

en: To which extent are the cubes moved on z axis when being tweened. Negative values bring the cube closer to the camera, positive values take it further away. A good range is roughly between -200 and 700.
pl: Zakres ruchu kostek na osi Z w trakcie transformacji. Wartość ujemna spowoduje, że kostki będą wyświetlane bliżej obserwatora, wartość dodatnia spowoduje ich oddalenie. Rozsądne wartości mieszczą się w przedziale od -200 do 700.

en: To which extent are the sides shadowed, when the elements are tweening and the sided move towards the background. 100 is black, 0 is no darkening.
pl: Intensywność cienia rzucanego przez elementy w trakcie transformacji oraz ruchu w kierunku tła. Wartość 100 oznacza czarny cień, 0 - brak cienia.

en: Toggle this option to enable/disable the transition effect on the info text. If disabled (unchecked) then the text will disapear for the duration of the transition.
pl: Przełącz tło opcji aby włączyć lub wyłączyć efekt przejścia dla tekstu informacyjnego. Jeżeli opcja jest wyłączona, tekst zniknie na czas trwania przejścia.

en: Toggle this option to see how some effects behave differently (such as blind, curtain, and zoom).
pl: Przełącz tę opcję, aby zobaczyć, inne efekty (np. niewidomy, zasłony i zoom).

en: Toolstips:
pl: Podpowiedź w dymkach:

en: Tooltip Color
pl: Kolor  podpowiedzi

en: Tooltip Height
pl: Wysokość podpowiedzi

en: Tooltip Margin Left
pl: Lewy margines tekstu podpowiedzi

en: Tooltip Margin Right
pl: Prawy margines tekstu podpowiedzi

en: Tooltip Text Color
pl: Kolor tekstu podpowiedzi

en: Tooltip Text Sharpness
pl: Ostrość tekstu podpowiedzi

en: Tooltip Text Style
pl: Styl tekstu podpowiedzi

en: Tooltip Text Thickness
pl: Grubość czcionki tekstu podpowiedzi

en: Tooltip Text Y
pl: Pozycja Y tekstu podpowiedzi

en: Top Area Background
pl: Główny obszar tła

en: Top Area Height
pl: Wysokość strefy górnej

en: Top Area Social Media
pl: Górny obszar serwisów społecznościowych

en: Top Area Text Color
pl: Główny obszar koloru tekstu

en: Top Background Image
pl: Górny obraz tła

en: Top Menu Active Link Color
pl: Kolor aktywnych odsyłaczy w menu głównym

en: Top Menu Auto Arrows
pl: Górne menu Auto Strzałki

en: Top Menu Drop Shadows
pl: Cienie pod głównym menu

en: Top Menu Hover Link Color
pl: Kolor wskazywanych odsyłaczy w menu głównym

en: Top Menu Link Color
pl: Kolor łącza menu głównego

en: Top Navigation Menu Font Settings
pl: Ustawienia czcionek menu głównego

en: Top Section Colors:
pl: Główna sekcja kolorów:

en: Top of Page
pl: Początek strony

en: Transition Speed
pl: Szybkość przejścia

en: Transition effect.
pl: Efekty przejścia.

en: Transition:
pl: Przejście:

en: Transition:
pl: Przejście:

en: True
pl: Prawda

en: Tween Delay
pl: Interwał

en: Tween Duration
pl: Czas trwania przejścia

en: Tween Time
pl: Czas przejścia

en: Tween Type
pl: Typ Tween

en: Type of alignment from the point [controlsX, controlsY] - can be "center", "left" or "right".
pl: Wyrównanie względem pozycji [elementu kontrolnego X,Y] - może być to "środek", "na lewo", "na prawo".

en: Type of transition from Caurina&#39;s Tweener class. Find all possible transition types and more information about Tweener in the official %1$sdocumentation%2$s.
pl: Rodzaj przejścia komponentu Caurina Tweener&#39;s. Więcej szczegółów na temat dostępnych rodzajów przejść oraz informacje o komponencie Tweener znajdziesz w jego oficjalnej %1$s dokumentacji %2$s.

en: U-Design Demo Site
pl: U-Design strona Demo

en: U-Design Shortcodes
pl: U-Design skróty kodowe

en: U-Design theme help resources:
pl: U-Design tematyczne zasoby pomocy:

en: U-Design: Custom Category
pl: U-Design: Kategoria niestandardowa

en: U-Design: Google Map
pl: U-Design: mapa Google

en: U-Design: Login Form
pl: U-Design: Formularz logowania

en: U-Design: Recent Posts
pl: U-Design: Najnowsze artykuły

en: U-Design: Subpages
pl: U-Design: Podstrony

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Upload Image
pl: Prześlij obraz

en: Upload Logo
pl: Dodaj logo

en: Use this area to assign Portfolio Categories to their respective Portfolio pages.
pl: Użyj tego obszaru aby przydzielić kategorie Portfolio do odpowiednich stron.

en: Use this section to set the Post "Featured Image" the way it will be shown on the Blog and Archive Pages for each post. Please note, that if you have "post_image" custom field specified in a post, it will be given priority over the post "Featured Image", so if you would like to use the "Featured Image" do not use the custom field "post_image".
pl: W tej sekcji można ustawić artykuł "Wyróżniony Obraz " tak, że zostanie on wyświetlony na Blogu i Stronach Archiwum każdego artykułu. Pamiętaj, że jeśli masz "artykuł_obraz" niestandardowe pole określone w wiadomości, to będzie mieć pierwszeństwo ponad artykułem "Wyróżniony Obraz ", więc jeśli chcesz użyć "Wyróżniony Obraz " nie używaj niestandardowego pola "artykuł_obraz".

en: User
pl: Użytkownik

en: Vertical:
pl: Pionowo:

en: Video Link:
pl: Łącze do filmu:

en: Video Tutorials (Author's YouTube Tutorials Channel)
pl: Tutoriale wideo (YouTube, tutoriale autora)

en: When using "em" you are specifying size relative to the general font size.
pl: Jednostka "em" definiuje rozmiar czcionki względem domyślnego rozmiaru czcionki.

en: Width:
pl: Szerokość:

en: With the frame enabled (default state) image dimension is 914px by 374px (width by height). Without the frame image dimension is 940px by 400px. Depending on which option is selected, create and upload images with the corresponding dimensions for optimal quality.
pl: Z włączoną ramką (stan domyślny) wymiar obrazu 914px na 374px (szerokość przez wysokość). Bez ramki obrazu 940px na 400px. W zależności od opcji, tworzy i przesyła zdjęcia z odpowiednimi wymiarami dla optymalnej jakości.

en: WordPress credits link
pl: Odsyłacz do informacji o WordPress

en: X-position of the point, which aligns the controls (measured from [0,0] of the image).
pl: Pozycja X punktu, do którego wyrównane są elementy kontrolne (względem punktu [0,0] zdjęcia)

en: Y-distance of the tooltip text field from the top of the tooltip.
pl: Pozycja Y tekstu podpowiedzi, względem górnej krawędzi dymka.

en: Y-position of the point, which aligns the controls (measured from [0,0] of the image).
pl: Pozycja Y punktu, do którego wyrównane są elementy kontrolne (względem punktu [0,0] zdjęcia).

en: Yes
pl: Tak

en: You are logged in as
pl: Jesteś zalogowany jako:

en: Your comment
pl: Twój komentarz

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz oczekuje na moderację.

en: Your name must consist of at least 2 characters
pl: Twoje imię musi składać się z co najmniej 2 znaków

en: Z Distance
pl: Odległość Z

en: assign the Category:
pl: przypisz kategorię:

en: blank
pl: pusty

en: bottom
pl: dół

en: center
pl: środek

en: clean
pl: wyczyścić

en: edit
pl: edytuj

en: ext.
pl: wew.

en: extension
pl: numer wewnętrzny

en: from the left. Enter a number between 0 and 400.
pl: z lewej strony. Wprowadzić numer od 0 do 400.

en: from the top.
pl: od góry.

en: items per page.
pl: pozycji na stronie.

en: left
pl: lewy

en: or
pl: lub

en: phone number
pl: Numer telefonu

en: red
pl: czerwony

en: required
pl: wymagane

en: right
pl: prawy

en: self
pl: jednolity

en: top
pl: góra

en: white
pl: biały

en: with
pl: z
